BRÁNY


Brány pojezdové

p1Pojezdová brána je řešením všude tam, kde není prostor pro křídlovou bránu, nebo dostatečný boční prostor pro samonosnou bránu. Jedná se o klasické řešení, kdy brána jezdí po kolejnici instalované do připraveného betonového základu. Výběr koleček je nutno přizpůsobit velikosti a hmotnosti brány. p2Bránu dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou nebo bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Po předchozí konzultaci a stanovení typu a odstínu můžeme bránu dodat i v jiném nátěru. Ovládání brány je motorové nebo ruční.

p3Pro bezproblémovou instalaci a následný správný chod brány je důležité přesně dodržet stavební připravenost. Ta se stanovuje přímo na místě dle konkrétní situace a souvisí s ní částečně i cena brány. Proto pro přesné stanovení ceny doporučujeme konzultaci na místě samém.

p4 p5 p6 p7 p8 p9

Brány posuvné samonosné

s2s1Jedná se o zakázkovou výrobu, kdy je potřeba mít na mysli pouze to, aby byl dostatečný prostor na zasunutí brány. Tento prostor musí být o 1/3 větší, než je průjezdná šířka brány. Výhodou samonosné brány je, že nevyžaduje podpůrné kolečko a žádný vodící profil a tím ani rovný terén.

s3Nejvíce tuto bránu oceníte na podzim, kdy padá listí nebo v zimě, kdy sněží. Nosný rám je svařen z Jekl profilu, zvoleného dle délky a váhy brány. Ustavení brány je umožněno vodícím “C” profilem a dvěma pojezdovými vozíky. Ustavení ve svislé rovině zabezpečuje jeden popř. dva opěrné sloupy osazené vodící kladkou. Doraz je řešen dojezdovým s4kolečkem a dojezdovou kapsou.

Bránu dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou nebo bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Po předchozí konzultaci a stanovení typu a odstínu můžeme bránu dodat i v jiném nátěru. Ovládání brány je motorové nebo ruční.


s5 s6 s7 s8 s9 s9

Brány křídlové

k1k2Křídlové brány jsou otevírací jedno nebo dvoukřídlé brány. U výroby a instalace křídlové brány, je důležité použití kvalitních závěsů křídel (pantů), které musí být dostatečně pevné a hlavně vždy stavitelné. Typ a velikost závěsů závisí na velikosti a hmotnosti křídel.k3k4k5

Bránu dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou, plastovou nebo bez k6k7výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Po předchozí konzultaci a stanovení typu a odstínu můžeme bránu dodat i v jiném nátěru. Ovládání brány je motorové nebo ruční.


k8 k9

Pohony k branám

o1o2K vjezdovým branám standardně používáme pohony a příslušenství od firmy Genius jednoho z největších výrobců pohonů pro brány. Pohony řady Milord , Falcon až po Industrial Slider jsou schopny ovládat jakoukoli bránu do hmotnosti 3500 kg. Obsahují pohonné jednotky se šnekovým převodem, který umožňuje vysokou zátěž při dlouhodobém provozu.o3o4 Jsou vybaveny mimo jiné i magnetickými koncovými dorazy, které mnohonásobně zvyšují přesnost či spolehlivost chodu a dobu použití. V případě výpadku elektrické energie každý pohon obsahuje ruční otevírání, které musí být před použitím odemčeno klíčem. Následným zpětným zablokováním opět zamknete bránu proti pohybu. Elektronická centrála ovládající bránu Vám umožňuje nastavit např. samozavírání, otevírání pouze pro průchod osob aj.

Doporučeným vybavením automatické brány jsou bezpečnostní fotobuňky zabraňující zavření brány, pokud je ve vjezdovém otvoru překážka. Bránu je možno ovládat libovolným počtem dálkových ovladačů. Pomocí dálkového ovladače dodaného k vjezdové bráně lze současně ovládat i garážová vrata, roletu, apod.

nahoru

o5