MŘÍŽE


Mříže pevné

Pevné mříže jsou jedním z nejstarších způsobů mechanického zajištění objektů. Kombinací ocelových profilů různých tvarů a velikosti muže být dosaženo velmi zajímavého vzhledu. Povrchová úprava bezpeč. mříží může být pozinkováním a nástřikem vysoce kvalitními barvami dle RAL nebo jen nástřikem se základ. nátěrem.

Mříže odnímatelné a vyklápěcí

U objektů např. chat, nabízíme mříže odnímatelné, teleskopické, uzamčené k pevnému rámu. Můžeme zhotovit i speciální mříže dle požadavků zákazníka. Kombinací ocelových profilů různých tvarů a velikosti muže být dosaženo velmi zajímavého vzhledu. Povrchová úprava bezpeč. mříží může být pozinkováním a nástřikem vysoce kvalitními barvami dle RAL nebo jen nástřikem se základ. nátěrem.

Mříže otevíravé a skládané

Chrání především vstupy do objektů. Základem bývá rám, který je osazen pevnostními panty na kterýchot1 jsou zavěšena křídla mříží.ot2 Mříže skládané mají možnost samotné křídlo mříže ještě složit na menší segmenty. Kombinací ocelových profilů různých tvarů a velikosti muže být dosaženo velmi zajímavého vzhledu. Povrchová úprava bezpeč. mříží může být pozinkováním a nástřikem vysoce kvalitními barvami dle RAL nebo jen nástřikem se základ. nátěrem.

Mříže posuvné

Používají se v místech kde není dostatečné místo na mříže otevíravé či skládané. Mívají v horní a spodní části vedení, po kterém se odsouvá mříž do strany. Kombinací ocelových profilů různých tvarů a velikosti muže být dosaženo velmi zajímavého vzhledu. Povrchová úprava bezpeč. mříží může být pozinkováním a nástřikem vysoce kvalitními barvami dle RAL nebo jen nástřikem se základ. nátěrem.

ot1 ot1

Mříže nůžkové

ot1Klasické řešení zabezpečení stavebních otvorů – uzavřená mříž chrání, otevřená mříž neomezuje výhled a pohyb.ot1 Technické řešení mříže umožňuje bezproblémové ukotvení mříže do stavebního otvoru, za stavební i před stavební otvor. Mříž je vyráběna vždy na míru a lze tedy přizpůsobit nosný rám mříže stavební situaci a možnostem kotvení a počtu kotvících bodů.

Nůžková mříž se ovládá ručním stahováním do strany. Poté je možno nůžkovou mříž vytočit o 90° směrem ke stěně. Vytočením mříže ke stěně zajistíme maximálně možný průchod. Spodní a horní lišta jsou vodící, přičemž horní lišta je vždy pevná a spodní lišta může být pevná nebo oddělávací (případně sklopná). Oddělávací (sklopná) lišta zajišťuje bezbariérový průchod.

Nůžkové mříže jsou opatřeny povrchovou úpravou komaxit ( prášková vypalovaná barva). Možno vybrat odstín barvy dle stupnice RAL. Pokud je nůžková mříž vystavena povětrnostním vlivům, doporučujeme rám mříže žárově pozinkovat a nůžkový mechanismus pozinkovat galvanicky.

ot1 ot1 ot1

Mříže rolovací

ot1ot1Mříže jsou určeny pro účinnou mechanickou ochranu, výloh a vstupů do prodejen apod. Jsou vyrobeny z oceli a v základním provedení jsou rolovací mříže ovládány motorem. Rolovací mříže se vyrábí na míru. Proto je vhodné s námi projednat technické detaily rolovací mříže již v etapě projektové přípravy. Rolovací mříže jsou bezúdržbové a díky kvalitním komponentům je zajištěna velmi vysoká životnost celé mříže včetně pohyblivých částí. Ovládání rolovací mříže můžete zvolit ruční nebo motorové pro komfortní ovládání.

nahoru